Tarihi markanın kurucusunun torunu Paolo Pininfarina'ya veda

Hasan

Member
Aynı isimli grubun başkanı girişimci Paolo Pininfarina vefat etti. Ömür boyu senatör Sergio Pininfarina'nın oğlu ve Pininfarina'nın kurucusu 'Pinin' Farina'nın yeğeni, 65 yaşındaydı ve bir süredir hastaydı. Torino Politeknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra çalışmalarına Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'da devam etti. Paolo Pininfarina'nın ölümü, Ağustos 2008'de şirkete giderken trafik kazasında hayatını kaybeden kardeşi Andrea'nın ölümünden 16 yıl sonra gerçekleşti.

Yönetim Kurulu ve şirketten Paolo Pininfarina, bir notunda şöyle yazıyor: “1930 yılında büyükbabası Battista tarafından kurulan ve 2008'den bugüne başkanlık eden şirkette uzun yıllar boyunca bağlılık, coşku ve enerji harcandı”. “Onun bağlılığı sayesinde şirket 1980'lerde bir çeşitlendirme süreci başlattı ve bu süreç zamanla otomotiv dışındaki tasarım alanlarında bir referans noktası haline gelmesine yol açtı.” Şirket ayrıca şunun altını çiziyor: “Tasarım ve otomotiv endüstrisindeki uzun ve ünlü kariyeri, onu İtalyan ve uluslararası sahnede bir referans noktası haline getirdi ve yenilikçiliğe ve mükemmelliğe olan sürekli bağlılığını gösterdi.”

Silvio Angori, “Hepimiz mühendis Pininfarina'ya şirkete yaptığı olağanüstü katkılardan ve kişisel olarak tarihimizi ve kurumsal kimliğimizi hem stil hem de etik ve davranışsal seçimler açısından korumak için her zaman tutkuyla çalıştığı için son derece minnettarız” dedi. Pininfarina'nın CEO'su. “Yönetim Kurulu, denetim kurulu ve tüm çalışanlar adına derin üzüntü ve kayıptan dolayı başsağlığı dileriz” diye altını çiziyor. “Andrea Pininfarina'nın 2008'deki ölümünün ardından beni şirketin yönetimine onayladığı için ona kişisel olarak minnettarım – diye devam ediyor Angori – son yıllarda birçok zaferi ve aynı zamanda birçok zorluğu paylaştık, her zaman birbirimize tavsiyelerde bulunduk ve destekledik. Onun anısını onurlandırmanın en iyi yolu, onun istediği gibi, Pininfarina'nın geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam etmektir”, diye bitiriyor Cambiano grubunun CEO'su.