Milano’da “Onun Gözüyle” fotoğraf sergisi açıldı

SULTAN

Mod
Global Mod
Kahraman Ludmila

Max Vadukul’un sergisinin baş kahramanı Ludmila bir, hiç ve yüz bindir: sosyal ve aile yaşamının merkezinde, kendi iç benliğiyle ve kendi alanıyla diyalog halinde olan bağımsız bir ruh. Süper model aynı anda kız evlat, eş, anne, baştan çıkarıcı kadın ve işçi. Her çekimde keskin bakışları izleyicide onu etiketlemenin imkansızlığının derin farkındalığını uyandırıyor: O aynı zamanda her şey; hayatı rahminde, geleceği de ellerinde tutuyor.

Kahramanın duyguları Vadukul’un sanatıyla yakalanıyor, karıştırılıyor ve zenginleştiriliyor; yaratıcılık ve duygular arasında mükemmel bir füzyon yaratılıyor. Fotoğrafçı ustalıkla chiaroscuro oynuyor, geçmişini ve tarihini Ludmilla’nın yüzüne ve vücuduna resmediyor.

Kadınlara bir övgü

“Onun gözlerinden” kadınların tarihine, yüzyıllar boyunca dünyadaki ilerlemelerine bir övgüdür. Ludmilla’nın enerjisi ve kadınsı gücü, kadına duyulan saygıyı gözlemleyenlerin kalplerinde hatırlanıyor. Vadukul ikincisinin bir olduğunu gösteriyor farklı perspektiflerin ve dünyaların sonsuz kaleydoskopu, tek bir açıyla basitleştirilemeyecek bir dünya.

Projenin doğuşu

Sanatsal proje doğdu 2021Vadukul, bir çekim sırasında oyuncu kadrosundaki modellerden biri olan Ludmilla ile tanıştı. Max bundan etkilendi: “O farklıydı. Bir hikayesi ve geçmişi vardı; gerçek bir güç ve onu birkaç kez fotoğraflamaya başladım. Aslında güçlü Vadukul imgeleri yaratabilecek birini bulduğumu hissettim. Onunla bir sanat projesi yaratmak istedim” diyor fotoğrafçı.

Fikir tamamen benim hikayemden ve bekar bir kadından ilham aldıLudmilla” diyen Vadukul şöyle devam ediyor: “Lensimin arkasında her zaman tetikteyim, gözüm meraklı, reflekslerim hızlı ama her şey karşımdaki konunun benzersizliğini keşfetmeye yönelik. alışılmadık derecede sessiz olan ancak hakim varlığıyla sete hakim olan bir konu.”