Apple AirPods Max 2, Dokunmatik Yüzeyle Gelebilir

Felaket

Member
Yeni Apple eserleri sızıntılarının arkası ardı kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde sizlere ortaya çıkan Apple patentlerini ve bu patentlerin yeni iPhone SE’ye ve yeni iPad’e işaret ettiğini aktarmıştık. Artık ise yeni bir Apple patenti ortaya çıktı.

Ortaya çıkan yeni Apple patenti, bu sefer yeni AirPods’lara işaret ediyor. AirPods Max 2’ye ilişkin olduğu söylenilen patente nazaran AirPods Max 2, dokunmatik denetim özelliği ile donatılarak gelebilir.

AirPods Max 2, dokunarak denetim etme özelliğine sahip olacak

Apple’ın ABD Patent ve Tescil ofisi üzerinde müracaat yaptığı bir patent ortaya çıktı ve patentte dokunmatik süreçler yapılabilen bir yüzey görülüyor. Patentteki eser ise Apple AirPods Max kulaklığına bir çok benziyor, bu sebeple aygıtın AirPods Max 2 olabileceği düşünülüyor.

Patentte görülenlerden şu çıkarımlar yapılabiliyor: Bu elektronik aygıt en az bir dokunmatik yüzey, bir ya da daha fazla işlemci ve bir ya da daha fazla programı barındırabilecek bir bellek barındırıyor. Bu bir ya da daha fazla program ise dokunmatik yüzeydeki bir hareketi tespit edebiliyor ve bu hareketin akabinde bir süreç gerçekleştiriliyor.

Alışılmış bu da Apple’ın AirPods Max 2’yi dokunmatik yüzey ile kullanıcıya sunabileceğinin öngörülmesine yol açıyor. Apple’ın kulaküstü kulaklığı AirPods Max’in selefi AirPods Max 2’de bulunacağı ön görülen dokunmatik denetim özelliği müzik atlamayı, Siri’yi kullanmayı, sesi açıp kapamayı ve daha fazlasını kolaylaştırabilir.