Siyah Amerikalıların Vergi Denetimleriyle Karşı Karşıya Olması Çok Daha Muhtemel, Araştırma Bulguları

Hasan

Member
WASHINGTON — Bir ekonomistler ekibi, her grubun beyan etme olasılığının en yüksek olduğu beyanname türlerindeki farklılıkları hesaba kattıktan sonra bile, siyahi vergi mükelleflerinin diğer vergi mükelleflerine göre İç Gelir İdaresi tarafından denetlenme olasılığının en az üç kat daha fazla olduğu sonucuna vardı. ırk ve ulusun vergi sistemi üzerine şimdiye kadarki en ayrıntılı çalışmalardan biri.

Bulgular, denetledikleri kişilerin ırkını bilmeyen bireysel vergi uygulama görevlilerinin önyargılı olduğunu göstermez. Ayrıca, IRS’nin Siyah Amerikalıları bu kadar yüksek oranlarda hedef alması için geçerli bir neden öne sürmüyorlar; grubun diğerlerinden daha fazla vergi kaçırdığına dair bir kanıt yoktur.

Bunun yerine, Stanford Üniversitesi, Michigan Üniversitesi, Chicago Üniversitesi ve Hazine Bakanlığı’ndan ekonomistlerin yaptığı araştırmaya göre, bulgular, ajansın denetim için kimin seçildiğini belirlemek için kullandığı bilgisayar algoritmalarındaki ayrımcılığı belgeliyor.

Bu ayrımcılığın bir kısmının kökleri, IRS yetkililerinin son on yılda, denetim için getirileri seçmek üzere otomatik sistemlere güvenerek, bütçe kesintileri karşısında vergi uygulamasını sürdürmeye çalışırken aldıkları kararlardan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Bu kararlar, yoksulluğu hafifletme çabasıyla düşük gelirli işçilerin gelirlerini tamamlayan kazanılmış gelir vergisi kredisi gibi belirli vergi kredilerinin talep edilmesinde potansiyel hatalarla vergi iadelerini orantısız bir şekilde işaretleyen bir yaklaşım üretti. Bu vergi beyannameleri, kurumun ne kadar borcunu ödeyebileceğine bakılmaksızın, denetimler için daha sık seçilir.

Sonuç, bu grubu EITC’yi talep eden diğer vergi mükellefleriyle karşılaştırırken bile, diğer vergi mükelleflerinin oranının üç ila beş katı olan Siyah Amerikalıların denetim oranlarıdır.

IRS, denetim için iadeleri nasıl seçtiğini detaylandırmaz. Ancak araştırmacılar, Siyah vergi mükelleflerinin neden bu kadar sık hedef alındığına dair birkaç bariz açıklamayı izole edebildiler. Biri karmaşıklıktır: Kurumun ticari geliri içeren beyannameleri denetlemesi çok daha zordur, çünkü bu süreç bireysel denetçilerin uzmanlığını gerektirir. Bu tür beyannameler, bir işletmeden gelir beyan etmeyen benzer vergi mükelleflerinden alınan beyannamelere göre daha az denetleniyor gibi görünmektedir.

Siyah vergi mükelleflerinin işletme gelirini bildirme olasılığı diğerlerinden çok daha düşüktür. Yazarların bulduğuna göre, Siyah vergi mükellefleri, belirli bir geliri eksik beyan etmek veya vergi mükellefinin hak kazanmadığı vergi kredilerini talep etmek gibi, IRS sistemlerinin tespit etmesi kolay olan türden potansiyel hatalarla orantısız bir şekilde beyannameler veriyor gibi görünüyor.

Aslında, araştırmacılar, IRS’nin yürütülmesi daha kolay olan denetimlere odaklandığını ve sonuç olarak, yüksek net değerli bireyler de dahil olmak üzere diğer vergi mükelleflerinden ziyade tarihsel olarak dezavantajlı bir grubu orantısız bir şekilde denetlediğini öne sürüyorlar.

RegLab olarak bilinen Stanford Düzenleme, Değerlendirme ve Yönetişim Laboratuvarı’nın fakülte direktörü olan çalışmanın yazarı Daniel Ho, “IRS’nin denetimler yürütürken odaklanmayı seçtiği şey, kademeli vergi sistemimizin altını çizebilir veya onu tamamlayabilir” dedi. çalışmanın nereden kaynaklandığı.

Siyah vergi mükelleflerinin, diğer vergi mükelleflerine göre İç Gelir İdaresi tarafından denetlenme olasılığı en az üç kat daha fazladır. Kredi… Hiroko Masuike/New York Times

IRS bunun yerine algoritmalarını, bir denetim hata bulursa hükümete daha yüksek potansiyel dolar değeri olan daha karmaşık getirilere yönelik denetimleri hedeflemek için programlayabilir. Yazarlar, bu durumda sistemdeki ayrımcılığın ortadan kalkacağı sonucuna vardı.

“Tarihsel olarak, federal kurumların ve diğer politika yapıcıların ırkla ilgili verilere erişimi yoksa ve politika kararları verirken ve kaynakları tahsis ederken ırkı açıkça hesaba katmazlarsa, ortaya çıkan sonucun yapısal olarak önyargılı olamayacağı fikri vardı. Michigan Üniversitesi ekonomi yüksek lisans öğrencisi ve Stanford’s RegLab’da misafir öğretim üyesi olan makalenin yazarı Evelyn Smith.

Çalışmadan bir ders, “bu kesinlikle doğru değil” dedi.

Başkan Biden, görevdeki ilk gününde federal hükümette ve ulusta ırksal eşitliği ilerletmeyi amaçlayan bir dizi yürütme emri imzaladı. Bunlardan biri, Beyaz Saray bütçe dairesine “acente politikalarının ve eylemlerinin tüm uygun bireylerin tam ve eşit katılımının önündeki engelleri oluşturup oluşturmadığını veya şiddetlendirip artırmadığını değerlendirmek için yöntemleri inceleme” yönergesini içeriyordu.

Bu emir, hükümetlerin politikaları iyileştirmesine yardımcı olmak için makine öğrenimi ve diğer gelişmiş teknikleri kullanan RegLab’daki araştırmacılara ilham verdi. Sonunda, yazarların Salı günü halka sunacakları çalışmayı ortaya çıkardı. Araştırma, Hazine Bakanlığı Vergi Analiz Ofisi’nden Thomas Hertz ve Robin Fisher, Chicago Üniversitesi’nden Arun Ramesh ve Chicago ve Hazine’den Jacob Goldin ile birlikte Bayan Smith, Bay Ho ve Haydi Elzayn’ın da dahil olduğu Stanford araştırmacıları tarafından yürütüldü.

Grup, federal denetim sürecini iyileştirmek için makine öğrenimini kullanmak istedi ve bu sürecin ırksal önyargı ile aşılanıp aşılanmadığını öğrenmek istedi. Ancak bunu kolayca gözlemleyemediler, çünkü IRS vergi mükelleflerinden vergi formlarında ırklarını beyan etmelerini veya başka bir şekilde yarışı takip etmelerini istemiyor.

Başkan Biden, “ajans politikalarının ve eylemlerinin, uygun tüm bireylerin tam ve eşit katılımının önünde engeller oluşturup oluşturmadığını veya şiddetlendirip artırmadığını değerlendirmek için yöntemleri incelemek” üzere bir yürütme emri imzaladı. Kredi… Doug Mills/The New York Times

Bunun yerine, araştırmacılar, esas olarak 2014’ten, ancak 2010’dan 2018’e kadar değişen, 148 milyon vergi beyannamesine ve 780.000 denetime erişim sağlayan Hazine ile bir ortaklık yoluyla, vergi mükellefi ırkındaki boşlukları esasen doldurmanın bir yolunu inşa ettiler.

Herhangi bir vergi mükellefinin ırkını etkili bir şekilde tahmin etmek için vergi mükelleflerinin adlarını – ilk ve son – ve mahallelerinin nüfus sayımı demografisini kullandılar. Daha sonra, tahminlerinin doğru olduğundan emin olmak için, ırklarını başka bir yerde, eyalet seçim formlarında bildiren vergi mükelleflerinden alınan küçük bir örnek beyanda bu sonuçları incelediler.

Yazarlar, nihai bulguların sert ve şaşırtıcı olduğunu söyledi. Mahallelerin ırksal bileşimi ile bu bölgelerdeki denetim oranları arasında ani bir ilişki gördüler – Siyah vergi mükellefleri için önemli ölçüde daha yüksek denetim oranlarının canlı işaretleri.

Siyah Amerikalılar orantısız bir şekilde düşük ücretli işlerde yoğunlaşıyorlar. Yazarlar, krediyi talep etmedeki yaygınlığın, Siyah vergi mükelleflerinin neden daha fazla denetimle karşı karşıya kaldığını açıklayıp açıklamayacağını merak ettiler, çünkü IRS verileri, ajansın, EITC’yi diğer vergi mükelleflerinden daha yüksek oranlarda talep eden kişileri denetlediğini gösteriyor.

Ancak araştırma ilerledikçe yazarlar, EITC’nin denetim farklılıklarının yalnızca küçük bir kısmını açıkladığını iddia eden Siyah Amerikalıların payını buldu. Bunun yerine, eşitsizliğin dörtte üçünden fazlası, krediyi talep eden Siyah vergi mükelleflerinin, Siyah olmayan EITC talep sahiplerine kıyasla ne kadar sık denetlendiğinden kaynaklanmaktadır.

Hazine yetkilileri bulgulardan haberdar. Bakanlık, geçen sonbaharda beyaz olmayan Amerikalıların karşılaştığı eşitsizliklere odaklanmasına yardımcı olmak için bir danışma komitesi kurdu. Bu ay, departmandan araştırmacılar, vergi kanunundaki ırksal eşitsizliklerin bir analizini yayınladılar. Mortgage faiz indirimi ve yatırım geliri için tercihli vergi oranları gibi yüksek gelirli Amerikalılara büyük ölçüde yardımcı olan çok çeşitli vergi avantajları orantısız bir şekilde beyaz vergi mükelleflerine fayda sağladı.

Bakanlık yetkilileri, genişleyen bir iklim, sağlık ve Bay Biden’ın geçen yaz imzaladığı vergi faturasından gelen parayı kullanarak, borcunu ödemeyen yüksek gelirliler ve şirketler üzerindeki vergi uygulamalarını artırma sürecinde.

Bu haftaki çalışma hakkında sorulan bir Hazine sözcüsü, Hazine Müsteşar Yardımcısı Wally Adeyemo’nun geçen sonbaharda IRS komisyon üyesine yazdığı ve aslında yüksek gelirli vergi mükellefi gruplarına baskı yapılmasına öncelik veren bu uygulama çabaları hakkında yazdığı bir mektuba işaret etti.

Bay Adeyemo, “Tarihi zorluklar ve yetersiz fonlama, dağıtımın tepesindekilerin denetim oranlarının, son on yılda en alttakilerin yazışma denetimlerinden daha fazla düşmesine yol açtı, ki bu değişmeli,” diye yazdı Bay Adeyemo.