Raintype, Lorenzo Marini’nin “Rain of Letters” ABD’yi fethediyor

SULTAN

Mod
Global Mod
yağmur tipi bu nedenle, bir yağmurun işlev titizliğinden kurtulmuş, dinamik bir alfabeye dönüşmesini anlatmakta ve böylece kaligrafiyi yüksek bir sanat olarak gören doğu kültürüne yaklaşmaktadır.

“Sanatın iki boyutluluğu, ister dijital ister mimari olsun, yerini üç boyuta bırakıyor. Bu zamanların yaratıcı kirlenmesi, teknikler ve stiller arasındaki engelleri ortadan kaldırıyor. Yeni tüketiciler, markalardan duygu istiyor ve sanatta bile deneyim çok önemli. bir yolculuk”, diye yorumluyor Lorenzo Marini memnuniyetle. “Yıllarca sanat yönetmeni olmasaydım, yüzlerce yeni mektup tasarlamayı asla başaramazdım. Sektörümüzün iletişim kurallarını incelememiş olsaydım, Amerikalı tüketicileri bu kadar derinden dahil edemezdim. “.

yağmur tipi yağmurlu bir günden ilham alır. Sadece burada yağmur damlaları asla düşmez, keşfedilmeyi bekleyen dilsel bir evrende asılı kalır. Harfler ancak diğer harflerle birleşip kelimenin şeklini aldıklarında harf olurlar. Lineer kompozisyonlarında anlam kazanırlar. Bu sanat eserinde harfler asla yere değmez, fikirlerin, mümkünün, potansiyelin dünyasında kalırlar. Yere basmak için aceleleri yok, söz, cümle, söylem olmak için aceleleri yok. Uzayın özgürlüğünü ve zamanın askıya alınmasını severler. Sonsuzluğun parçaları olmayı arzularlar.

lorenzo marini Milano, Los Angeles ve New York arasında yaşayan ve çalışan bir İtalyan sanatçıdır.