Mısırlı Konut İmali Kremalı Mucize Çorba (Beğenmeyeni Görmedim)

SULTAN

Mod
Global Mod
Mısırlı Mesken İmali Kremalı Mucize Çorba (Beğenmeyeni Görmedim) Tanımı İçin Malzemeler

• 1 adet orta uzunluk soğan
  • 1 yemek kaşığı un (tepeleme)
  • Haşlanmış mısır
  • Tavuk bulyon yada tavuk suyu
  • Maydanoz (isteğe bağlı)
  • Krema
Mısırlı Mesken Üretimi Kremalı Mucize Çorba (Beğenmeyeni Görmedim) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. 1 adet soğanı sıvı yağ ile kavuruyoruz.
  2. hemen sonrasında içine 1 yemek kaşığı un ekleyip kavurmaya devam ediyoruz.
  3. Unun kokusu çıkınca içine 5 bardak tavuk suyu var ise olabilir, yoksa suyun içine bir adet bulyon atarak kaynatıyoruz.
  4. Kaynayan soğan un ve su karışımını blender’ dan geçiriyoruz.
  5. Pürüzsüz olduğunda tekrar ocağa alıyoruz.
  6. İçine ölçüsü size bağlı olarak haşlanmış mısır taneleri (konserve ya da buzluk eseri olabilir) ekliyoruz. Bu etaptan daha sonra içine hazır krema ekleyebilirsiniz. Ancak benim yemekler ve çorbalar için kullandığım epeyce sıradan maliyeti düşük ve asla anlaşılmayan diğer bir tanımım var. Onu deneyebilirsiniz.
  7. Küçük bir sos tavasina bir bardak süt, bir tatlı kaşığı un, ve azicik tuz ekleyin karıştırarak pişirin. Bu tanımı tüm krema yazan yemekler ve çorbalarda kullanabilirsiniz (tatlı hariç).
  8. İçine kremayı da ekledikten daha sonra isteğe bağlı maydanoz doğrayarak ekleyebilirsiniz. Çok güzel ve kime yapsam tanımını sorduğu bir çorba oldu. Afiyet olsun.
    ❤
    .
Mısırlı Konut İmali Kremalı Mucize Çorba (Beğenmeyeni Görmedim) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı