Inveo Academy, Gdpr Masterclass ile üçüncü randevu: Yapay zeka merkezde

Hasan

Member
Veri koruma görevlilerine (Rpd) yönelik, kişisel verilerin korunmasına ilişkin Avrupa Düzenlemesi (Gdpr) perspektifinden ISO mevzuatını öğrenmeye yönelik özel etkinlikler döngüsü olan Inveo Academy Gdpr Masterclass ile üçüncü randevu. 26 Haziran'daki atamanın odak noktası, ISO/IEC 42001 yönetmeliği (yapay zeka yönetim sistemleri için uluslararası standart), Yapay Zeka Yasası'nın yeni metni (yasa metni) ve GDPR arasındaki korelasyon aracılığıyla Yapay Zeka olacak. yapay zekanın (AI) kullanımında sorumluluğu, şeffaflığı ve sürekli iyileştirmeyi birlikte vurgular.

Yapay Zeka Yasası, yapay zeka kullanımında etiği ve şeffaflığı düzenlemeyi, algoritmalar tarafından alınan kararların ve eylemlerin anlaşılır ve haklı olmasını sağlamayı amaçlıyor. Metin, yapay zekanın etik kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyor ve böylece yapay zekanın sorumlu bir şekilde uygulanmasını sağlayacak standartlara olan acil ihtiyacı yansıtıyor. Öte yandan, ISO/IEC 42001:2023, kuruluşlar içindeki yapay zeka yönetim sistemlerinin uygulanması, bakımı ve sürekli iyileştirilmesine ilişkin ayrıntılı yönergeler sağlar ve her ne kadar yalnızca veri gizliliğine odaklanmasa da bu standart, yapay zekanın kullanımındaki sorumluluğu teşvik eder. bu tür sistemlerin uygulanmasıyla ilgili riskler ve fırsatlar.

Inveo grubunun başkanı, Masterclass'ın yaratıcısı, küratörü ve öğretmeni Riccardo Giannetti, “Bu üç ruhun birleşimi Masterclass'ın merkezindedir” diyor. “Ustalık Sınıfları, 500'den fazla yüksek vasıflı profesyonelin eğitildiği İtalyan eğitim panoramasında özel bir referans noktasını temsil ediyor. Bu oturumlara katılmayı seçmek, veri koruma alanında kapsamlı ve en son bilgileri edinmek için eşsiz bir fırsattan yararlanmak anlamına gelir. Yapay zeka kullanımında şeffaflığın, etiğin ve sorumluluğun esas olduğu bir çağda Masterclass, veri koruma alanındaki düzenleyici ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak isteyen profesyoneller için kaçırılmayacak bir fırsat olarak kendini sunuyor” diye bitiriyor.