Giulia Cecchettin, baba Gino'nun kızı için yazdığı kitap

SULTAN

Mod
Global Mod
Tgcom24
Babası Gino tarafından Giulia Cecchettin'e ithaf edilen bir kitap

“Bu günlerde kamusal bir simge haline geldin”, kızının cenazesinden bu yana acısını paylaşmayı seçen, onunla yüzleşmeyi ve bunu başarmayı seçen Gino Cecchettin'in Giulia'ya yazdığı imzalı uzun mektubun başlangıcıdır. yapıcı, böylece gençlere yardımcı olabilir.

“Sen benim Giulia'msın ve her zaman benim Giulia'm kalacaksın. Ama artık sadece bu değilsin. Olanlardan sonra sen sen aynı zamanda herkesin Giulia'sısın, herkesle konuşan kişi. Ve dünyaya sizin nasıl bir insan olduğunuzu göstermeyi ve her şeyden önemlisi başkalarının da benimle aynı soruları kendilerine sormasını sağlamayı güçlü bir görev olarak görüyorum”, diye devam ediyor 54 yaşındaki küçük bir elektronik eşya sahibi Cecchettin 2 Şubat'ta Biyomedikal Mühendisliği alanında anma derecesi alan kızı Giulia'nın anısına, cinsiyete dayalı şiddetle mücadeleye yönelik projeler inşa eden şirket.

Giulia'nın babası da bu sayfaların nasıl doğduğunu şöyle açıklıyor: “Nerede hata yaptığımızı analiz etmeye çalışıyorum, özellikle biz ebeveynler, babalar ve anneler, nerede çok az oradaydık ve çocuklarımıza sevgi, saygı, anlayış konusunda eğitim veremedik ama belki de biz onları mülkiyet merkezli bir yaşam tarzına göre eğittik”.

“Bütün gücümle yapmaya çalıştığım şey bu ve olanlara tepki vermenin en iyi yolunun bu olduğuna inanıyorum. mümkün olduğu kadar çok gürültü yapmakdiğer ebeveynlerle ve onların çocuklarının nesliyle konuşmak”, diye açıklıyor Cecchettin.

Rizzoli'nin yazı işleri müdürü Federica Magro'nun da altını çizdiği gibi, “Ülkemizde, kendimizi bir sivil toplum olarak tamamen yeniden düşünmek için trajik toplumsal cinsiyet şiddeti teması etrafındaki ortak düşünce giderek daha acil hale geliyor. Bu nedenle Rizzoli, DNA'sını günümüzün büyük temaları üzerine kamusal tartışmayı teşvik eden veya zenginleştiren yazarların sesi haline getiren Gino Cecchettin'e konuya müdahale ettiği için çok minnettarım ve bir vatandaş olarak kişisel olarak da minnettarım. açık ve değerli bir yansımayla toplumsal cinsiyet şiddeti, gerekli bir değişimin anahtarı”.