“ddl de deniz tedarik zincirinde”

Hasan

Member
Gelecek hafta Konsey’e getireceğim İtalya’da yapılan bir sonraki yasal düzenlemede dikkat zincirleri arasında denizcilik sektörü de var. Altyapı Bakanı Matteo Salvini ile işbirliği içinde”. Bu, Gaeta’da devam etmekte olan ‘deniz ekonomisi konulu ikinci ulusal zirve Mavi Forum’da konuşan İtalya İşletme ve Made in Bakanı Adolfo Urso tarafından ifade edildi.

Bakan, tedbirler arasında, “Made in Italy’nin lise üretimi ile bir sadeleştirme, biri kalpazanlıkla mücadele ve biri de beceri eğitimi için bir alan olacağının altını çizdi. Ülkede devrim” dedi.

Bakan, basitleştirme önlemleri arasında “diğer ülkelerle rekabet edebilmek için tekne kaydı için gereken süreyi 60 günden 20 güne indirecek kurallar var” dedi. Urso, “Aynı hüküm, hem İtalyan hem de uluslararası özel kamu kaynaklarının kanalize edilmesine hizmet edecek olan İtalya’da yapılan egemen fonu da düşünüyor” diye ekledi.

Deniz Bakanlığı’nın kurulmasına her zaman çok inandım ve inandım: Deniz ekonomisine ve İtalya’nın Akdeniz’de ve Avrupa’da oynayabileceği role her zaman inandım.. İtalyan teknecilik ve kruvaziyer endüstrisinin büyük başarıları bunu onaylamaktadır. Bakanlar Konseyi’ne sunacağım bir sonraki hükümde, Made in Italy şirketlerini ilgilendiren bazı kurallar ve özellikle denizcilik endüstrisini ilgilendiren bazı kurallar var. Tekne kayıt prosedürlerini 60 günden 20 güne indirerek, tipik Made in Italy ürünlerinde satın alma anından itibaren İtalyan bayrağının çekilmesine olanak tanıyarak basitleştireceğiz.”

“Katılım ve bağlılık – açıkladı – İtalya’nın doğasının bir parçası, sosyal ve üretken sistemimizin gücü ve her bağlama getirilmelidir. İtalyan ihracatı, kıyamet peygamberlerini inkar ederek ekonomimizi yönlendiriyor: Başlıca uluslararası kuruluşlar ve gözlemciler, ülkenin son günlerdeki durgunluğunu belgelemeliydiler.Bunu altı ay önce tahmin ettiler: İtalya’nın durgunlukta olduğunu ve bunun yerine tam tersi oldu: işlerimizin dinamizmi tarafından yönlendirildi ve buna inanan bir A hükümeti tarafından desteklendi. Urso, bu yılın ilk üç ayında İtalyan GSYİH’sında G7 ülkeleri ortalamasının, Avrupa ve OECD ülkeleri ortalamasının üzerinde bir büyüme olduğunu belgeledik” dedi.