Tavuklu Yoğurt Çorbası

SULTAN

Mod
Global Mod
Tavuklu Yoğurt Çorbası Tanımı İçin Malzemeler

• 600 gram yoğurt
  • 2 su bardağı nohut
  • 1 su bardağı yeşil mercimek
  • 1/2 (yarım) su bardağı erişte
  • 1 adet yumurta
  • 3 yemek kaşığı un
  • 3 yemek kaşığı kuru nane
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 6 su bardağı su
  • 1 tam tavuk göğsü
  • 3 dış sarımsak
Tavuklu Yoğurt Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Yoğurt un ve yumurtayı yeterlice birebir kapta çırpıyoruz ondan sonrasında üzerine tüm baharatları ekliyoruz ve yavaş yavaş çırparak suyunu soğuk olarak ekliyoruz öbür yandan nohut, yeşil mercimek ve tavuğu farklı ayrı pişiriyoruz.
  2. Yoğurtlu karışımı ocağa alıp başından hiç ayrılmadan karıştırıyoruz üzerine erişteleri çiğden ekliyoruz, pişen nohut ve mercimeği tencere kaynayınca ekliyoruz.
  3. En son sarımsak rendeleyip didikledigimiz tavuğu suyuyla birlikte içine aktarıyoruz tüm materyaller bir arada kaynayana kadar bir taşım pişirip üzerine tereyağını bırakıp 20 dk dinlenmeye alıyoruz.
Not: ( unu kavurmuyoruz zira yoğurtla kavruk tat hoş olmuyor çiğ kokusu yada tadı almıyorsunuz sarimsaktan dolayı bide ben nohutu konserve kullanıyorum eristeniz yoksa çubuk makarnayı ufak bölüp koyabilirsiniz yahut şehriyede olur ben eristem yoksa öylede yapıyorum, nane fazla gelmesin gözünüze bu çorbanın özelliği tadı burada yoğurt ne kadar eksi olursa lezzeti artar dileyen sarımsak koymayabilir onun yerine içine bir çimdik kimyon yahut karabiber koyabilirsiniz ).

Tavuklu Yoğurt Çorbası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı