Garip Dizaynlı Ses Geçirmez Mikrofon ile Tanışın!

Felaket

Member
Mühendisler, vakit zaman garip eserler geliştirebiliyor. Bu eserler birçok vakit konsept olarak kalsa da kimileri var ki piyasaya sürülüyor ve milyonların beğenisine sunuluyor. Artık sizlere, tarihin en saçma mamüllerinden bir adedinden bahsedeceğiz. Bu eser, ses geçirmez bir mikrofon.

Shiftall isimli bir şirket tarafınca geliştirilen eserin ismi “Mutalk“. VR gözlüklere benzeri bir yapıya sahip olan eser, ağız kısmına takılıyor ve takıldığında, ortaya garip bir imaj çıkıyor. Şirket bu eseri tasarlarken pek mantıklı bir niye düşünmüş: Konuşurken çevreyi rahatsız etmemek. Lakin bunun için ağzımıza tehlikeli köpekler için mecburî olan ağızlık üzere bir eser takmanın mantığı var mı? Buna pek emin değiliz…

Karşınızda Mutalk!

Mutalk’u ağzınıza taktığınızda konuştuğunuz sesin dışarıdan duyulmaması sağlanıyor. Şirket bunu sağlamak için özel bir ses yalıtım teknolojisi kullandı. Lakin bu biçimde bir eseri ağzınıza taktığınızda, 183 gramlık yükün tesirini de unutmamak lazım. Denemek isteyen okurlarımız; 6.7 inç ekranlı bir akıllı telefonu ağzına alıp uzun müddet tutmayı deneyebilir. Tabi bir de işin gerdirme boyutu var. Aygıtı ağzınıza taktığınızda konuşmanın ne kadar güç olduğunu bir hayal edin. İnsanın çenesi yorulur

Eğer bu biçimde bir eser sizi cezbettiyse başka teknik özelliklerine de değinelim. Mutalk, 8 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor. Bluetooth 5.1 takviyesine sahip olan ses yalıtımlı mikrofon, kulaklıkla ilişki için 3.5 mm giriş takviyesi de sunuyor. Eseri Windows, Android ve iOS aygıtlarda kullanabiliyorsunuz.

Shiftall, mikrofonun ne kadar tesirli bir ses yalıtımına sahip olduğunu gösteren bir tanıtım görüntüsü da yayınladı. Şayet bu görüntü gerçeği yansıtıyorsa eserin nitekim tesirli olduğunu söyleyebiliriz. Oyun oynarken etrafınızı katiyen rahatsız etmezsiniz. Ancak kim niye köpek ağızlığı üzere görünen bir eseri takmak ister?

İşte Mutalk için hazırlanan tanıtım videosu

Merak edenler için: Köpek ağızlığı bu biçimde görünüyor: